Taziye Mesajları

Taziye mesajları yazımızda acıya ortak olmak için gönderebileceğiniz taziye mesajları ve anlamlı taziye sözleri bulabilirsiniz.

Taziye Mesajları

Allahu Teâlâ merhuma rahmet eylesin. Yakınlarına ise sabır nasip etsin.

Rabbim vefat eden merhuma bol rahmet sizlere de sabır nasip eylesin. Rabbim geride kalan bütün insanlara hayırlı yaşamayı nasip ve müyesser eylesin.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Topraktan geldik toprağa gideceğiz. Allahu Teala merhumun bütün günahlarını bağışlasın.

Sevgili kardeşimiz Müslüman dostumuz merhuma, Allah rahmet eylesin. Peygamber efendimize cennette komşu eylesin.

Allahım vefat eden Müslüman kardeşimize, cenneti görmeyi nasip etsin. Rabbim merhum hakkında edeceğimiz bütün duaları kabul eylesin.

Yaşam bir gül gibi açıp sonra solarken vakit ve zaman çok çabuk geçiyor. O acı ve üzüntülü gün gelince, gözyaşlarımızı tutamıyoruz. Rabbim sizlere sabır ihsan eylesin.

Topraktan geldik yine toprağa gideceğiz. Rabbim tüm Müslümanlara hayırlı yaşamayı nasip etsin. Rabbim merhumun mekânını cennet kabrini nur eylesin.

Her nefis ölümü tadacaktır. Vefat eden kardeşimize Allahu Teâlâ’dan rahmet, geride kalanlara sabır dilerim.

Rabbim merhuma rahmet mekânını cennet eylesin. Hz Muhammed (sav) efendimizi cennette komşu eylesin. Cennetin güzel suyu merhumun ruhuna işlesin.

Yaşadığımız dünya bir imtihan dünyasıdır. Gerçek olan dünya ahirettir. Rabbimin takdiri uygun gördü ve merhumu ahretine aldı. Rabbim mekânını cennet nasip etsin.

Müslüman kardeşimizin sevapları günahlarından daha fazla olsun. Rabbim onu ve cümlemizi cennetine kavuştursun.

Daha fazlası için Güzel Mesajlar

Acı ıstırap bıraktı. Ölüm aldı götürdü gerçek olan ahrete. Rabbim onun bütün günahlarını bağışlasın ve mekânını cennet olmasını nasip eylesin.

İyi günde kötü günde her zaman yanınızdayız. Rabbim merhuma rahmet etsin. Peygamber efendimize komşu eylesin.

Yaşadığımız dünyayı ne kadar hayırlı ve doğru yaşayabilirsek, Rabbimize de o kadar o kadar güzel adım atmış oluruz. Vefat eden değerli ve kıymetli kardeşimize Rabbim rahmet eylesin.

Yaşadığımız hayatın hesabını gerçek olan ahrette vereceğiz. Rabbim ölen merhuma rahmet, yakınlarını sabır ihsan eylesin. Ondan geldik ona gideceğiz.

Bu üzüntülü ve kederli günümüzde siz değerli kardeşimizin acısını paylaşıyor, vefat eden yakınınıza, rahmet diliyoruz. Dualarımız daima sizinledir.

Sevgili çok kıymetli kardeşimizi, kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Rabbim değerli ve kıymetli kardeşimize rahmet eylesin. Geride kalanlara Allah sabır ihsan eylesin.

Yaşama veda eden, ölüme merhaba diyen bütün vefat eden kardeşlerimizin ruhları şad olsun. Mekânları cennet kabirleri çiçeklerle dolu olsun.

Rabbim mekânını cennet eylesin. Ailesine ve tüm sevdiklerine güç versin. Rabbim bütün merhumların ruhunu şad eylesin.

Cennetin bütün güzellikleri, ruhumuza işlesin inşallah. Rabbim bütün Müslümanları, bütün İslam âlemini cennetine kavuştursun. Allahım vefat eden çok değerli kardeşimize rahmet eylesin.

Dualarımız sizinle, kalbimiz değerli merhumladır. Acınızı bizde paylaşıyoruz. Sizlere Rabbim sabır ihsan eylesin.

Allah merhuma cenneti müjdelesin. Geride kalan ailesine ve yakınlarına sabır ihsan eylesin. Acınızı yürekten paylaşıyor, kalbimizde yer ediniyorsunuz.

Yaşadığımız müddetçe imanımızı çok güçlendirelim. Allaha olan ibadetlerimizi daima gerçekleştirelim. Allah sizlere sabır, merhuma rahmet nasip etsin.

Rabbim ölen merhumun günahlarını bağışlasın ve sevabını artırsın. Güzel kardeşimizin mekânı cennet olsun inşallah.

.

Allah korkusunu daha çok kuvvetlendirelim ve dünyanın sadece bir imtihandan olduğunu unutmayalım. Dünyayı hayırlı ve Allah’a sık sık ibadet ederek yaşayalım. Rabbim değerli kardeşimizin mekânını cennet eylesin inşallah.

Taziye Sözleri

Değerli kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Acınızı anlayarak sizlerden dualarımızı esirgemiyoruz. Rabbim sizlere sabır, vefat eden kardeşimize rahmet eylesin.

Allah’ın rahmeti ve bereketi daima üzerimize olsun. Rabbim bütün günahlarımızı bağışlasın. Merhuma rahmet sevenlerine başsağlığı dilerim.

Ölüm şüphesiz her yaşayan canlıya gelecek. Ölüm Allahın emridir. Acınızı paylaşıyor, vefat eden kardeşimize dualarımızı kalpten ve gönülden ediyoruz.

Yaşadığımız tüm güzel günlerin hatrına ölümü unutmayalım. Ölümü unutmayalım ki hayatımız daha hayırlı ve inançlı olsun. Dalarımızda ve kalplerimizdesiniz.

Ölümü şüphesiz bütün her canlı tadacaktır. Ummadığı bir günde bir anda her insan ölümü yaşayacaktır. İnna ileyhi ve inna ileyhi raciun.

Sizin kederiniz bizim kederimizdir. Sizin üzüntünüz bizim de üzüntümüzdür. Çok sevdiğimiz değerli kardeşimize Allahtan rahmet sizlere de sabır ve güçlü kalmanızı dilerim.

Bütün sevinçli günlerinizde yanınızda olduğumuz gibi kardeşimizin cenazesinde de yanınızda olmak bizim için en önemli görevdir. Sevdiğimiz kardeşimize ve size dualarımızı kalpten ve gönülden ediyoruz.

Değerli kardeşimiz çok iyi niyetli ve dürüst insandı. Rabbim onun bütün günahlarını bağışlasın ve onun sevaplarını daha çok kazandırsın. Rabbim mekânını cennet eylesin.

Allah’ın Resulü mahşer gününde bütün İslam âlemindeki Müslümanlara şefaat eylesin. Sevdiğimiz dostumuzu kaybetmenin derin ıstırabını yaşıyor, dualarımızı değerli kardeşimizden esirgemiyoruz.

Bir gün, bir an gelir her şey biter. Çünkü imtihan dünyası burası ve gerçek dünya ahirettir. Rabbim merhumun günahlarını bağışlasın ve cennetine kavuştursun.

Ölüm bir son değildir. Ölüm başlangıçtır. Rabbim mekânını cennet eylesin.

Güzel Allahım sevdiği kullarını yanına alırmış. Kıymetli kardeşimizin mekânı cennet olsun. Rabbim geride kalanlara sabır ve güç nasip etsin.

Hayatın tek gerçeği ölümdür. Rabbim mekânını cennet, kabrini nur eylesin. Allah yardımcınız olsun.

Taziye mesajları yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to top