Sahur Mesajları

Sahur mesajları yazımızda son sahur ile ilgili mesajlar, son sahur mesajı ve dini sahur ile ilgili sözler bulabilirsiniz.

Sahur Mesajları

Oruç tutanların cennete girerken geçeceği yedi kapıdan birinin adıdır Reyyan, oradan ancak oruçlular girebilir. Bu güzel ayın güzel insanları, sofralarınızdan bereket kalplerinizden iman eksilmesin, sahurunuzu Rabbim kabul etsin.

Bizi ayakta tutan İman gücüdür, bereket saçan, dualarımıza ışık tutan, bu mübarek ay Ramazandır. Başı rahmet, ortası merhamet, sonu ise cehennemden kurtuluş olan mübarek ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dilerim. Hayırlı Sahurlar.

Yağmur taneleri gibi bereketli, sahurlar diliyorum sofranıza. Sahurda bir lokma ekmeğin tadı gibi yoktur. Tatlı tatlı bir bardak suyun değeri sahurda anlaşılır.  Ramazan’ın huzur ve bereketi, tüm müslümanlara daim olması dileğiyle. Hayırlı sahurlar.

Gecelerin gündüze karıştığı bu mübarek ayda, gecenizin de gündüzünüzün de huzur dolu ve bereketli olması dileğiyle hayırlı sahurlar. Mübarek Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya, ibadetlerini tam yapmaya, ruhunu doyurmaya, kalbinin vuslatı bulmasına vesile olsun.

Mukaddes olan bu hayırlı ayda, her günü kıymetli bir inci tanesi olarak yaşayalım, kıymetini bilelim. Soframıza bereket bizlere merhamet dileyelim. Sofralarımız da israfa yer vermeyelim. Dualarımızda samimi, içten olalım. Hayırlı sahurlar.

Sahur sofraları kurulmayı beklerken edilen duaların, ezan okunurken edilen duaları kabul olsun. Sofrada bulunan bereketin bolluğun yüce Yaradan’dan daimî olsun. Her güzelliği tükettiğimiz bu dünyada, bitmeyen tek güzellik manevi değerlerdir. İmanın her zaman güçlü olursa, değerler o kadar fazladır. Hayırlı sahurlar.

Daha fazlası için Hayırlı Cumalar Mesajları

Ezan sesleri yükselsin semada, imanımız kuvvetlensin inşallah bu ayda, günahlardan arınsın temiz ruhlarımızdan, hoş geldin sahur. Sofralarımızı kurduk, dualarımızı ettik. Rabbime şükürler olsun ki, bizi ramazan kavuşturdu, hayırlı sahurlar.

Sahur kalkmak demek oruç demektir. Gecenin en karanlık vaktinde oruç tutmak için yatağından kalkan kalpler, ne güzel kalplerdir. Gecenin feyzi ile bereketi, ruhumuza hükmeder semadan. Sevgi selam olsun bu geceden. Hayırlı sahurlar. Afiyetli sahurlar.

Bu aylar, senede bir kere gelir, kıymeti bilinmeli. Bu aylarda Kuran indirilmiştir, bolca Kur’an-ı Kerim okunmalı, dualar edilmeli. Rabbimize çokça şükredilmeli ramazan ayına ulaştırdığı için, verdikleri nimetler için hamd-ü senalar edilmeli, bu ay en güzel şekilde değerlendirilmeli. Hayırlı sahurlar.

Bir bardak suyun, susuzluğun kıymetinin çok iyi anlaşıldığı, bir lokma ekmeğin değerinin, açlığın en iyi anlaşıldığı bir aydayız. Bu ayda tuttuğumuz oruçları Yüce Allah kabul etsin. Ramazan ayını layığıyla geçirebilmek nasip olsun, hayırlı sahurlar.

Sofranızda bereket, gönüllerinizde huzur olmasını dilerken, dualarımız kabul olsun bu mübarek ay hepimize hayırlı olsun, hayırlı sahurlar. Tuttuğunuz oruç, kıldığınız namaz kabul olsun. Bugüne eriştiren Rabbime şükrederek geçirmek yarınlara şükür dolu başlamak nasip olsun.

İsraftan uzak sofralarla daha güzel ve nefis tatlar sizlerle olsun sahurunuz güzel olsun. Güneş gibi sıcak olsun içinizdeki iman, yağmur taneleri kadar çok olsun sevapların, hayırlı sahurlar. Ramazan’ının maneviyatı ve bizlere vermiş olduğu bereketin tüm Müslümanlara daim olması dileğiyle, hayırlı sahurlar.

Rahmeti bol, huzurun etrafını sardığı bu güzel ramazan ayında, güneş gibi sıcacık huzurlu sahurlar dilerim. Rüya gibi çabucak gelip geçer Ramazan ayı bu rüya gibi ayda bütün dualarınızın kabul olması dileğiyle. Ramazan ayı dualarımıza ışık tutsun. Bereketli ve huzur dolu sahur anı sizinle olsun hayırlı ve güzel sahurlar.

Sahur İle İlgili Sözler

Rahmet ve mağfiret dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda sahur bereketi eksik olmasın. Her yıl bugünü sizlerle paylaşarak geçirmenin mutluluğu içindeyim, bugünün rahmeti ve bereketi üstünüzde olsun hayırlı sahurlar diliyorum.

Gül kokulu Peygamberin ümmeti, gül kokusu sarsın bedenini, Allah korkusu titretsin her bir hücreni, zikir et sev Rahman’ı. Bugünler su gibidir, değeri bilinmeli, ramazanda dualar edilmeli, insanoğlu şükretmeyi bilmeli, ramazan deyip geçmemeli! Hayırlı sahurlar.

Bir istediğinize beş versin yüce yaradan bu mübarek ayda, sofranız bereketli olsun içinizde dualar ve umutlar eksik olmasın. Küçük ama bereketli bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda birlik olalım, Allah a şükredelim soframızı bereketlendirelim, hayırlı sahurlar.

Şu fani dünyada her şey biz insanlar içindir, yaşadığın sürece ve yaşadığımız sürece her şeyin hayırlısı bizlerle ve sizlerle olsun. Hayatta bulabileceğiniz bütün manevi zenginlikleri bu ay sizlerle olsun, attığınız her adım size sağlıklı yarınlar sağlasın dua ile kalın, hayırlı sahurlar.

Ey oruç! Bu mübarek gücünle ruhumuzu temizle. Güzel anılar biriktirelim ve aynı sofraları paylaşalım daha güzel olur bu güzel ayda anılar kalıcı sofranız Halil İbrahim bereketinde olsun sevdiklerimizle nice mutlu ramazanlara, hayırlı sahurlar.

Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bir kanat çırpması kadar hızlıdır. Bu kısa zamanda amel defterimizi güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak nasip olsun bu Ramazan. Sahur bereketinden ve o vakitte inen rahmetten mahrum bırakmasın Rabbim. Huzur dolu sahurlar dilerim.

Dünya üzerinde hiçbir kuvvet uykudan kaldırıp, gecenin bu karanlığında kimseyi gönüllü olarak kaldırıp yemek yedirtemez. Evimizin bereketlendiği, ruhumuzun huzura doyduğu sahurlarınız olsun. Sahurun bereketi ve rahmeti üzerinize olsun.

Sahur mesajları yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to top