Cuma Mesajları

Cuma mesajları yazımızda resimsiz kısa cuma mesajları, anlamlı çok güzel cuma sözleri ve cuma akşamı mesajı bulabilirsiniz.

Cuma Mesajları

Bizleri erdiğin bol bol nimetlerini gören, şükreden, takdirine rıza gösteren, dertlere ve musibetlere sabreden, korktuklarından emin, umduklarını bulan umutlu kullarından eyle Allah’ım! Âmin. Cumanız mübarek olsun.

Ya Rabbim, günahkâr kullarını affeyle. Bizi Kendine kul kabul eyle, emanetini teslim etme zamanına kadar bizi emanette emin kıl.” Âmin! Hayırlı cumalar.

Peygamberimizin duasıyla ‘Allah’ım sen affedicisin, affı seversin, beni de affeyle’ (Hadis-i Şerif) cumamız mübarek olsun. Allah’ım gecemizi sabaha; sabahımız secdeye, secdemizi de sana ulaştır. Hayırlı cumalar.

Allah’ım bizleri akşama ulaştırdığın gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Bizlere sağlık ve afiyet ver, hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Allah’ım sen bizlerin aklına ilim, fikrine, feraset, bedenimize sağlık, ruhumuza metanet ihsan eyle. Rabbim, seni zikretmek, ibadetlerimi yapabilmek için bana yardım et. Verdiğin nimetlerine şükürler olsun. H Âmin! Cumanız mübarek olsun.

Ey büyük Rabbim, gizli kalmış bütün günahlarımı bağışla, bizleri affeyle. Cuma’nın rahmeti ve bereketi üzerimize olsun, hayırlı cumalar.

Demet demet güller kurur ama kalpteki sevgi asla kurumaz. Rahmet rahmet yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Herkes unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Cumanız mübarek olsun.

Duaların geri çevrilmeyeceği bu mübarek cuma gününde Rabbim dualarımızı geri çevirme, bizleri rahmetinden mahrum bırakma, hayırlı cumalar.

Rabbim, mübarek cuma günü hürmetine evlerimizi nimetsiz, kalplerimizi sensiz, dillerimizi zikirsiz bırakma. Evlatlarımıza hayırlı ömürler, bedenimize sağlık, işlerimizde başarı ve istikrar ver. Fakirlere yardım et, bizlere yardım etme fırsatı ver Ya Rab! Hayırlı cumalar dilerim.

Daha fazlası için Hayırlı Cuma Mesajları

Rabbim bu güzel huzurlu cuma gününde, dilimizi duasız, dualarımızı geri çevirme. Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine neşe ve huzur getirsin. Hayırlı cumalar dilerim.

Ey Rabbim, bizlere sonsuz merhamet ve rahmetinden bir damla da olsa, nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Âmin. Allah’ım, kindarlıktan, kibirlilikten hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızanı almak, sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım bizlere, senden bugünün ve yarının ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak ibadetlerimi yapacak güç ve kuvvet ver. Cumanız mübarek olsun.

Cuma’nın güzellikleri içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden huzur eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarının arasına alsın sizleri ve bizleri. Yüreklere ferahlık veren merhametin ile günahlarımızı affeyle, hepimize hidayet ver. Âmin! Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım yüzümüzü güzelleştirdiğin gibi, ahlakımızı da güzelleştiren sensin. İmanımız her zaman taze kalsın, senin yolundan ayırma. Âmin. Hayırlı Cumalar.

Bir aldığın bereketlensin sende bin olsun, kâinatta damla olan sende okyanus olsun. İstediğin, el açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, âmin! Hayırlı Cumalar.

Bizi Allah’a yaklaştıran duadır. Dua aşkla edilir, dua huzurdur, dua ümit etmektir.  Hayırlı cumalar olsun.

Resimsiz Cuma Mesajı

İnsanoğlu nankördür, en küçük iyiliği unutur, en büyüğünü de unutur. Rabbim bizi vefalı kıymet bilen insanlarla karşılaştırsın. Âmin. Hayırlı Cumalar.

Nefret dolu yüreklere sevgi, ümitsiz gönüllere ümit, üzüntü insanlara sevinçler ver Allah’ım. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Ey Allah’ım aklımızı ve fikrimizi senin yolunda, nefsimize ve şeytana mağlup etmeden bir ömür ver. Gönüllerimizi İslam nuruyla doldur ve günahlarımızı bağışla. Âmin! Hayırlı Cumalar.

Rabbim bu mübarek cuma gününün hürmetine günahlarımızı affet. Bizlere gönül esenliği ver. Hayırlı cumalar.

‘İnkâr edenlere gelince; onların amelleri ıssız bir çöldeki serap gibidir. ‘(Nur,39) Hayırlı Cumalar.

Bugün Cuma… Rabbim!.. Dualarımızı hakkımızda hayırlı eyle ve kabul et. Bereketli ve hayırlı cumalar.

Rabbim ülkemizi, birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi korusun. Hayırlı Cumalar.

Nefsim, şeytana yem olmaktan korkuyorum, cennette gül olmak istiyorum. Rabbime secde edeyim. Beni huzura erdir, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Âmin. Hayırlı nurlu cumalar.

.

Kalbimiz iman dolsun. Evimizden huzur, bereket ve neşe eksik olmasın. Hayırlı Cumalar.

Rabbimin adaletinin ve rahmetinin güzel olduğunu hatırlatacağı, bir cumanız olsun. Hayırlı cumalar.

Güzel ülkemin, güzel milletinin Cuma’sı hayırlara vesile olsun. Allah, namazlarımızı yüce katında makbul kılsın. Deva bekleyen, hasta kullarına şifa versin. Zorda kalmış, dardaki kullarını selâmete ulaştırsın. Bizi göreceğimiz, göremeyeceğimiz her sıkıntıdan esirgesin ve korusun. Hayırlı cumalar.

Kurumuş bir dalı bile yeşerten nice çiçekler bahşeden Yüce Rabbim, kuruyan gönüllerimizi de Rahmet yağmurlarınla yeşert. Hayırlı Cumalar

Zaman hızlı akıyor, dün bitti ama yarın da henüz gelmedi. Dün için yapacak bir şey kalmadı. Ömür ne kadar kaldı belli değil. Bugün Cuma bugünün kıymetini bilelim. Hayırlı cumalar.

Mutluluk; her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, sahip olduklarının kıymetini bilenlerindir. Hayırlı cumalar.

Cumanız mübarek olsun. Gününüz aydınlık, gönlünüz huzurla dolsun. Sizi üzen ne kadar olumsuzluklar varsa sizden her daim uzak olsun. Allah hep iyi insanlar çıkarsın karşınıza. Kurtuluşa erenlerden eylesin.

Cuma mesajları yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to top