Bayram Mesajları

Bayram mesajları yazımızda değişik kısa ramanzan bayramı mesajları, anlamlı bayram sözleri ve bayram ile ilgili mesajlar bulabilirsiniz.

Bayram Mesajları

İbrahim’in teslimiyeti, İsmail’in fedakarlığı, tüm müminlere bayram olmuşken. Şimdi de onların izinden gidenlere ve her daim hak yol üzerinde olanlardır bu bayramın bereketi. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Asıl mesele kurbanlık hayvanı alıp kesmek değildir. Asıl mesele akıtılan kan da nefsin tüm kötü huylarını da akıtmak, dağıtılan etlerde sevgi, şefkat ve merhameti de paylaşmaktır. İşte asıl mesele hakiki mümin olma yolunda bir adım daha ilerlemektir. Hakiki müminlerden olma duasıyla bayramınız mübarek olsun.

Bir zamanlar Habil ve Kabil den kurban sunulması istendiğinde nasıl ki Habil yaratıcısına sunacağı kurbanın en besili ve en semiz olanının, hatta davarların içinden en sevdiğinin ve ümit var olduğunun layık olduğunu düşündüyse bugünde aynı duyguyla kurbana yürümek gerekir. O vakit maksat hasıl olur ve ancak o vakit ibadet yerine ulaşır. Hepimizin kurbanı makbul, bayramı mübarek olsun.

Bayramlar bizlere birçok ders vermek için her sene tekrarlanan ve içerisinde bulunduğumuz iman şuurunu tazelemek ve daima diri tutmak için bir hatırlatıcı olan özel günlerdir. Bu özel ve mübarek günlerde hem kulluk şuurunda olmak ve hem de duanızda hatırlanmak ümidi ile.. Hayırlı bayramlar.

Her ne kadar çocukken topladığımız şekerlerden ötürü şeker bayramı denilse de bu isme uygun olarak şeker gibi bir bayram yaşamanızı temenni ediyorum. Hem tatlı hem de bir o kadar mutluluk veren bayram geçirmeniz duasıyla hayırlı bayramlar.

Daha fazlası için Hayırlı Cumalar Mesajları

Yeryüzünde ilk işlenen günah olan haset Kabil tarafından Habil’ e karşı yapıldı. Hatta babaları Âdem peygamber onlardan Allah’a kurban sunmalarını dileyince, Kabil burada dahi kibirlenerek en çelimsiz ve düşük kalitedeki mahsulü kurban olarak sundu. Şimdi bizler ise imanımıza delil olarak ve aynı zamanda Kabil’deki bu kötü huyların içimizden sökülüp atılması için bir vesile olarak onun yaptığının tam tersini yani en sevdiklerimizi ve ibadete en layık gördüklerimizi kurban olarak sunmalıyız. Vakit kanıt vaktidir, vakit kurbanı vesile sayarak kulluğumuzun hakikatini gösterme vaktidir. Vakit Kabillere karşı sadakatimizi ispat etme vaktidir. Vaktiniz ve ibadetleriniz makbul, bayramınız mübarek olsun.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayını ibadetle geçirdikten sonra, bu ibadetlerin bizlerde bıraktığı neşe ve iç huzurunu kutlamak adına bizlere bahşedilen Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, tekrarlarının nasip olmasını niyaz ederim.

Oruç, sadece açlık ve susuzluktan ibaret olmayıp aynı zamanda içimizden gelen ve bıraksak birden dışarıya çıkacak olan tüm kötülüklerin de içte tutulması, hatta bastırılarak zamanla yok edilmesi anlamına gelir. Oruç maddi ve manevi olarak bizleri temizleyen hem ruhumuzu hem de bedenimizi şifasıyla kuşatan bir ibadettir. 1 ay boyunca bu kutsal ibadeti yerine getirenlere ve bunun sonucunda bayramı hak edenlere selam olsun. Hayırlı Ramazanlar dilerim..

Bayramı bayram yapan insanın içindeki huzur ve neşedir. Yine aynı şekilde bayramı bayram yapan ona değer veren sevdikleridir. Bu bayramda tüm sevdiklerinizle huzur dolu vakitler geçirmenizi diler, bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Hayırlı bayramlar..

Ramazan Bayramı Mesajları

Ailemiz biz küçükken nasıl ki bayram şuurunu yaşatmış, o sevinci içimize nakşetmiş ise, şimdi sıra bizlerdedir. Tıpkı büyüklerimizin bizlere verdiği bu duyguları çocuklarımıza aşılayabilmek ve onları aynı bilinçte yetiştirmek vaktidir. Gaflete yer vermeden, gelecek nesillere de bu şuuru olduğu gibi aktarmaktan usanmadan heyecanla dolu vakitler geçirmeniz temennisiyle. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Sevindirmenin adıdır bayram. Gülmenin ve güldürmenin, çocuklarla neşelenmenin, bir fakirin hanesine ve yanı sıra gönlüne dokunmanın adıdır. Bayramı bayram yapan dostluk ve kardeşliğin ta kendisidir. Hakkını verenlerden olmak duasıyla, hayırlı bayramlar.

Habil öyle içten ve samimiyetle sunmuş ki kurbanı rabbine, o kurban Cennet bahçelerinde dolaştırıp ta Hz. İbrahim vaktine kadar bekletilmiş ve o gün geldiğinde, Hz. İbrahim’in sadakati tespit edildiğinde, Habil’in sunduğu kurban kesilmek üzere İbrahim’e gönderilmiştir. Tüm bunlardan ders çıkarmak ve bayramın hakiki mâniasına ermek duasıyla hayırlı bayramlar dilerim.

Tutulan bir aylık orucun akabinde bizlere dünyadaki ödül bahşedilmiş ve Ramazan Bayramı İhsan edilmiştir. Dünyada bu denli güzel bir gün ödül olarak sunulduysa, kim bilir ahirette nice karşılıklar verilecektir. Tuttuğunuz tüm oruçlar makbul olsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Bayramların en güzeli siz sevdiklerimle geçirilendir. Bayramların en tatlısı sizinle bu özel anları paylaşmaktır. Bayramınızı kutlar, dünya ve ahirette sizinle beraberliği dilerim.

Bayram kutlamaktan maksat eğlenceye kapılmak ve gaflete dalmak değil, asıl bayram kutlamak sevgiyi ve kardeşliği paylaşmaktır. Kendimizi itiraf edebildiğimiz ve içten gelen duygularımızı paylaşabildiğimiz bu özel günlerin kıymetini bilmek duasıyla, bayramınız mübarek olsun.

Bu mübarek günün hürmetine kalbinizi rahatsız eden en ufak kederlerin dahi dağılıp kaybolmasını dilerim. Bu özel ve eşsiz günde içinizde olup da burukluğa sebep olacak en küçük dileğinizin dahi yerine getirilmesi için dua ederim. Aynı şekilde sizlerden de dua beklerim.  Bayramınız huzurla bereketle dolsun.

Bayram mesajları yazımızın sonuna geldik.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back to top